Skup katalizatorów: Krotoszyn

Ekspresowa wycena katalizatorów

Firma Katalizatory prowadzi skup katalizatorów samochodowych oraz skup monolitu katalitycznego, oferuje również kompleksowe usługi w zakresie przeróbki złomu elektronicznego. Główny zakres działalności przedsiębiorstwa to odzyskiwanie metali szlachetnych, które wchodzą w skład ważnych części samochodowych, jakimi są katalizatory. Nowoczesny park maszynowy oraz świetnie wyposażone laboratorium pozwalają na prowadzenie skutecznych i efektywnych usług.

Do czego służą katalizatory samochodowe?

Katalizatory samochodowe odpowiedzialne są za usuwanie szkodliwych substancji powstających w procesie spalania paliwa w silnikach spalinowych. By do atmosfery nie dostawały się szkodliwe węglowodory, opary przechodzą przez katalizator, a zawarte w nim cenne metale szlachetne oczyszczają spaliny oraz zmieniają tlenek węgla i tlenek azotu na dwutlenek węgla i parę wodną. Części te składają się z ceramicznej lub stalowej obudowy oraz wnętrza, w którym znajdują się metale szlachetne takie jak platyna, pallad i rod. Na stronie katalizatory.PRO nasi Klienci znajdą regularnie uaktualniany cennik zawierający kwoty, jakie obecnie można uzyskać za gram tych cennych kruszców.

Skup monolitu katalitycznego wykorzystuje nowoczesne technologie

Dysponując nowocześnie wyposażonym laboratorium przedsiębiorstwo szybko i efektywnie przetwarza zużyte i niedziałające katalizatory, wydobywając z nich kosztowne metale. Do pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie. Pomiar zawartości metali szlachetnych wykonujemy spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej. Wstępna obróbka odbywa się w zaawansowanej technologicznie kruszarce, młynku do monolitu marki Retsch oraz mieszalniku Hexagon Alphie, który sprawia, że materiał poddany analizie jest jednorodny. W ciągu swojej wieloletniej działalności przetworzyliśmy ponad milion katalizatorów.Skupujemy także katalizatory metalowe

Nawigacja